PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=296839}

Odzyskać córkę

Augusta, Gone
6,2 1 449
ocen
6,2 10 1 1449
Odzyskać córkę
powrót do forum filmu Odzyskać córkę

Zastanawia mnie jedno

użytkownik usunięty

Dlaczego te wszystkie zbuntowane nastolatki, kiedy są już na takim obozie, od razu robią się grzeczne, usłuchane, zmieniają się? Bo grożą im głodem, zimnem? A może się boją...?
Wystarczyłoby siąść na tym zimnie i nie ruszać się. Wtedy by musieli coś z nimi zrobić...odesłać do domu. No chyba, że zaczęliby karmić siłą itd. Ale jakby przestać się zupełnie odzywać i nie reagować na to wszystko to co wtedy?
Zastanawia mnie to...i gdzie ta ich buntowniczość?


A film nie był zły. Niestety nie oglądałam całego.

Nie byłam uczestnikiem ani pracownikiem takiego obozu ale oglądałm kiedyś program o takowym więc troszkę się w tym orietuje. Po pierwsze buntująca się młodzież (a przynajmniej jej większość) nie jest zła sama chce żyć w pokoju z rodziną tylko nie wiem jak to osiągnąć. Nie zdają sobie też sprawy z konsekwencji swych zachowań i tego że rodzice zabraniając im czegoś robią to dla ich dobra. Często takie dzieci maja zaniżoną samoocenę i uważają sie nie kochane przez rodziców. Takie odbozy powstają w odludnych miejscach aby zniechęcic do ucieczki. Po co uciekać jak się nie ma dokąd bo wokół tylko pustynia albo góry. W kontakcie z nowymi osobami zawsze nie jest się tak bojowym jak do tych co spotykamy codzienne, bo nie wiadomo czego się można po nich spodziewać. W każdym takim obozie jest psycholog a każdy pracownik jest przeszkolony jak postepować z trudnymi dziećmi. Mają one na celu uświadomić młodym osobom jak wiele mogą osiągnąć, że nie są złe a rodzina je kocha. Istnieje dużo różnych regół, ale za dużo tego aby tu o nich pisać opierają się na zasadzie kara, nagroda oraz presja (tym razem pozytywna) rówieśników. Być może istniały przypadki niereformowalnych osób, ale w tym wypadku te obozy nie rozgłaszaja tego na wszystkie strony.

A obejrzeć do końca film polecam bo bardzo fajny tym bardziej, że oparty na wydarzeniach autentycznych.

ocenił(a) film na 6
Nariel_ArYarrel

Ja to zrozumiałem trochę inaczej. Taki bunt rozumiem trochę jako rozbestwienie, poprzez zbyt łagodne wychowanie i za dobre warunki. Na obozie przekonała się, jak wiele posiada i zaczęła to doceniać. Powrót do domu pokazał jej, że dom, rodzice są jednak skarbem, poza tym głupie i dziecinne na tle tego co przeżyła na obozie, wydoroślała.

ocenił(a) film na 7
wczorajszy

100% prawda. Ile takich jest nastolatków, mnóstwo. Cała prawda...

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 8

<<SPOILERY>>
Augusta nie od razu spokorniała na obozie, zrobiła się grzeczna, usłuchana itp. Dalej się buntowała, chociaż jakby stała się bardziej wrażliwa, głównie z powodu śmierci jej najlepszej koleżanki z obozu.
Zaraz po tym zdarzeniu Augusta uciekła z obozu (choć rzeczywiście był na odludziu) i tak naprawdę zawsze sprzeciwiała się pobytowi w takim miejscu, chociaż uważam, że zaczęła lepiej rozumieć rzeczywistość
(tą poza obozem) i lepiej się do niej dostosowywać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones